Adil Rekabet Ortamı İstiyoruz.

Başta Futbol Camiası Olmak üzere Kamuoyunun Dikkatine ;

Bilindiği üzere Türkiye 1.Ligi normal sezonu sona ermiş. Sivas ve Malatya takımları Süper lige yükselmiştir. Yükselecek 3. Takımın belirleneceği Play Off müsabakalarının ilk ayağı oynanmıştır. Yarı final maçlarının ilk ayağı Giresun 3 Eskişehir 3, Göztepe 2 Bolu 0 olarak sonuçlanmıştır.

29 Mayıs 2017 tarihinde oynanacak yarı final ikinci maçlarının ardından finale çıkmaya hak kazanan takımlar 4 Haziran 2017 tarihinde tek maç eleme usulü final müsabakası oynayacak ve Süper lige çıkacak takım belirlenecektir.

Göztepe’miz kitlelere mal olmuş bir Türkiye Kulübü olarak yarı final müsabakalarında 3 şehir takımı ile mücadele etmektedir. Kulübümüzün kurulduğu günden bugüne vazgeçmediği ideali kazandığı başarıların adil rekabet ortamı içerisinde kazanılmasıdır.

Bu ideali nedeniyle başına gelen her türlü kötü olay nedeniyle amatör kümeye kadar düşmeyi göze alarak çizgisinden vazgeçmemiştir. Bu sebeple devam eden Süper Lig mücadelesinde adil rekabet ortamı talep etmek en doğal hakkımızdır.

Bugün ulusal basın ve sosyal medya haberlerinde hali hazırda Başbakan Yardımcısı ve Bakan düzeyinde görevde olan bir politikacımızın rakiplerimizden birini ziyaret ettiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Bu durum ilgili siyasetçinin en doğal hakkıdır. Siyasi ve bürokratların gönül verdiği takımı ziyaret etmesi onlara motivasyon sağlayıcı konuşmalar yapması tüm takımların beklentisidir.

Ancak konuşmasında henüz Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bile belirlenmemiş olan final müsabakası yerini kesinmiş gibi açıklaması ve bu açıklamasına yarı final ve final maçların sonuçlarını da ilave etmesi, adeta her şey kesinleşmiş gibi bir algı yaratmaya çalışması kendisine yakışmamıştır.

Bu maçlarda görev yapacak hakemleri belirleyecek merkez hakem kurulu üyelerini, bu maçlarda görev yapacak hakemleri, final maçının yerini belirleyecek federasyon üyelerini etkilemeye yönelik bu tarz söylemler Başbakan yardımcısı ve Bakan düzeyinde sorumluluk sahibi siyasilere yakışmamaktadır.

Göztepe'miz de İzmir milletvekilleri olan Sn.Binali Yıldırım ve Sn.Kemal Kılıçdaroğlu’nu davet edip, telefon edip, beyanat alarak ve bunları basına servis ederek lobi mi yapmalıdır. Yapılan mücadele bir siyasi mücadele değildir, yapılan mücadele politik bir mücadele değildir.

YAPILAN MÜCADELE BİR SPOR MÜCADELESİDİR. ADİL REKABET ORTAMINDA SPORTİF PERFORMANS İLE SAHADA KAZANILMASI GEREKEN BİR MÜCADELEDİR.

Göztepeliler olarak bizler Başta Futbol Ailesi olmak üzere tüm Kamuoyundan, Siyasi ve bürokratlardan en doğal hakkımız olan ADİL REKABET ORTAMI talebimize sahip çıkmasını ve destek vermesini istiyoruz.

Göztepe’ye Hizmet Derneği

Yönetim Kurulu